Gaming Zone

Strefa prawdziwego gracza

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2009-01-19 21:46:24

EnTaro

Administrator

Zarejestrowany: 2009-01-19
Posty: 11
Punktów :   

Fallout 3

Twóca:Bethesda Softworks
Dystrybutor:Zenimax Media

Niedawni twórcy The Elder Scrolls IV Oblivion zaserwowali nam gre hmm cóż która z falloutem na dość dużo a jednocześnie bardzo mało wspólnego
Skąd ten paradoks??
Proste
Zacznijmy od przeniesienia kamery w oczy i za plecy bohatera(przęłączanie sie pomiedzy fpp a tpp)
Następnie zmiana miejsca akcji na okolice waszyngtonu a także pozbycie się tur (zachował się tylko system V.A.T.S)
cóż któs powie że to juz nei fallout hmm a teraz podobieństwa
Klimat który towarzyszy zwiedzaniu pustkowi i walczeniu z super mutantami i innym ścierwem
Znów wychodzimy z krypty ( w tym wypadku krypty 101) i znów w tym niebieskim ubranku z cyferkami na plecach i ponownie dzierżąc broń która zaraz się rozp.....

Ok najepierw rzut oka na pierwsze 30 minut gry

Rodzimy się i decydujemy czy jesteśmy chłopcem czy dziewczynka zaś potem jak będziemy wyglądać jak dorośniemy
Nagle nasza matka ma atak serca a nas wynoszą z porodówki...
Rok później(czyli chwile potem) ustawiamy nasze statysytki w systemie S.P.E.C.I.A.L czyli
Strenght , Perception , Endurance , Charisma, Inteligence , Agility , Luck(w naszym S.P.W.C.I.Z.S...zgrabnie przerobiono to na S.P.E.C.I.A.Ł a jak akrobata czyli zwinnośc i ł jak łut szczęścia pomysłowe...)
9 lat później (kolejna zmiana sceny) na swoje 10 urodziny dostajemy... klasyczny gadżet Fallouta Pip-Boya w tym wypadku wersję 3000A(miast starego 2000) zaczepia nas młodociany bandyta którego możemy:Spławić dając mu to czego chce, wneric go a on nas pobije(zainterweniuje jeden z gości) .
Dalej nasz ojciec prosi nas na poziom reaktora krypty.
Dostajemy tam wiatrówkę i po trafieniu w 3 cele z ukrycia wychodzi radrakan(duża wersja karalucha) którego zabijamy i tutaj możemy się pierwszy raz zabawic V.A.T.S'em po kliknięciu V możemy wybrać wroga w którego chcemy strzelić wybieramy część ciała i akceptujemy(na potrzeby V.A.T.S ostały się punkty akcji).
Dalej czyli 6 lat potem zdajemy test K.O.Z.A (odpowiadamy na kilka pytań zaś potem dowiemy się jakie atrybuty nam przydzieli (czyli np broń lekka, retoryka, broń biała) i jaka praca nas czeka w krypcie 101 mnie raz wyszło Manicurzystka(LOL!!!) a potem Kapelan(taki ksiądz)
Rok potem nasz tatuś(za takiego ojca to ja dziękuje) ucieka z krypty a nas ogłaszają tam przestępcą z pomocą koleżanki uciekamy z krypty(tj ona daje nam tylko pistolet i nas informuje o całym zajściu) gdy wychodzimy z krypty możemy(za przykładem obliviona) zmienic nasza postac na jakąkolwiek inną gdy wychodzimy oslepia nas jaskrawe światło (to zapada w pamięć) a oczom naszym ukazuje się brudna zniszczona pustynia ukraszona drzewami(powiedzmy...)i skałami...
Ruszamy do pierwszego miasta Megatony(szukając ojca) zaś gdy wchodzimy do miasta na jego "rynku" jest...bomba atomowa która nie zrobiła "bum" wtedy kiedy reszta i tu nasz pierwszy poważny wybór moralny możemy pomóc tej bombie się spełnić(tj odpalić ją i uciec z miasta) a wtedy widok zapadnie nam w pamięc i staniemy się źli(ja osobiście odradzam wysadzenie bomby bo dobrze jest mieć takie miasto które możemy zawsze odwiedzić i coś kupić(i nie trzeba sie wysilać żeby je znaleźć) no i oczywiście można bombkę rozbroić... od zleceniodawcy(tego co chciał te bombę rozbrojoną) możemy:Nie brać ani kapsla(środek płatniczy) lub normalna cene 100 kapsli lub jeżeli mamy wysoki wksaźnik retoryki i charyzmy zarobić 500 kapsli za ta kase dowiadujemy się gdzie jest ojciec (gdzie poszedł) i ruszamy za nim do ruin waszyngtonu...

a teraz składowe gry

Grafika
Genialna(silnik chyba podrasowany oblivion)
Piękne postacie bronie, mutanty itp
mozna stanąć w miejscu i uronic łezke myśląc...jak można było do tego dopuścić....
Krótko mowiąc grafika zachwyca
Audio
2 stacje radiowe + pompatyczna muzyka orkiestrowa jak radio jest wyłączone
pierwsza stacja to GNR- Galaxy News Radio i Dj Three Dog puszczaja hity z... okresu drugiej wojny światowej(lata 40-ste-50-te) między innymi "Way back home" oraz "I don't want to set the world on Fire "(ta piosenka róniez otwiera intro) oraz DJ three dog jajcarz i naprade sympatyczny koleś daje porady (jak sie nie napromieniować oraz o tym żeby NAPRAWIAĆ BROŃ) są też tam audycje rozrywkowe(trzeba jednak miec około 110 na liczniku IQ żeby załapać ten humor) Radio enklawy daje tlyko audycje patryiotyczne i taka muzyke która męczy (ciekawostka muzyka z lat 50 robi tu genialny kontrast)


Grywalność i rzeczy ważne dla umysłu

Na początek jedna ważna rzecz Panta Rhei nasza broń też będzie pływać(przenośnia) jak jej nie będziemy naprawiac i tu ciekawostka żey naprawić jakąś broń trzeba mieć bardziej zdewastowany egzemplarz i "użyć" go żeby naprawić nasz jak broń się zniszczy to nie tylko będziemy mniej celnie strzelac i mniej zadawać obrażeń ale też będziemy dłużej przeładowywać druga rzecz to promieniowanie jak zjemy cos np mięso lub wypijemy wode (nie oczyszczoną) to się napromienujemy po przkeroczeniu 200 radów chorujemy na chorobe popromienną(można ją zniwelowac lekami) co sie jednak z tym wiąże hmm nie wiem nigdy sie nie napromieniowałem do tego stopnia
Następnie to nałogi... jeżeli będziemy zażywać chemikalie(narkotyki i kienktóre środki medyczne) to w końcu się uzależnimy i bedziemy musieli je ćpać a jak nie to na głodzie opadną nam staty...


A co do ogólnej grywalności to jeżeli po Falloucie oczekujcecie przedewszystkim klimatu to się nie zawiedziecie jeżeli chcecie mieć takiego samego fallouta jak przedtem ...odpalcie poprzednie części...To nie zmienia faktu że Fallout 3 jest genialną grą jedyne co mi sie nie podoba to zakończenie gry w którym stajemy przed ciężkim wyborem...



Ocena Cząstkowa
10/10
Składowe
Grywalność 10/10
Muzyka 10/10
Grafika 9/10

Ogółem
Plusy
+Klimat
+Muzyka
+Grafika
+Bractwo Stali ^^
+Dj Three Dog
Minusy
-To już w sumie wyrób Fallout'o podobny
-Większych nie znalazłem
-No może zakończenie

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.shurikenninja.pun.pl www.rewalidacja.pun.pl www.zewkrwi.pun.pl www.aoc.pun.pl www.gfp.pun.pl